Kapadokya Balayı Otelleri

Yeni bir çiftin balayı için seçtiği yer kesinlikle çok önemli. Balayı maddi anlamda da önemli bir karşılığı olan bir etkinlik. Haliyle en doğru tercihin yapılması ve bu sürecin en güzel şekilde geçirilmesi çok önemli. Eğer siz balayınız için Kapadokya’yı seçtiyseniz zaten bu sürece gayet iyi bir seçimle başladınız demektir. Peki otel seçiminizi nasıl yapacaksınız. Unutmayın ki Kapadokya Balayı Otelleri konum bakımından oldukça önemlidirler ve bu nedenle de hangi oteli seçtiğiniz oldukça önemlidir. Bu yüzden ulaşım konusuyla fazla uğraşmak istemeyeceksiniz ve doğru otel seçimi sizi birçok dertten kurtaracak.

Bunların dışında Kapadokya Gezilecek Yerleri bakımından da oldukça meşhur bir yer. Hatta öyle ki bazı oteller bile gezilecek yerler listesine girmeyi hak ediyor diyebiliriz. Öyle güzel mimariye ve tarihi dokuya sahip oteller var ki bunlar başlı başına sizi etkilemek için yeterli olacaktır. Bu sebeple hazırladığımız listeyi iyi incelemeniz balayı deneyiminizi önemli ölçüde arttıracak diyebiliriz. Hayatta belki birkaç defadan fazla yaşanmayacak deneyimlerden biri olan Kapadokya Turu gibi bir deneyimi olabildiğince iyi değerlendirmeyi unutmayın.

1) Gamirasu Cave

Gamirasu Cave Kapadokya Balayı

Listemizin ilk sırasında Kapadokya’nın en güzel otellerinden birisi olan Gamirasu Cave var. Bu oteli diğerlerinden ayıran en önemli özellik odaların mağara olması diyebiliriz. Bir otel sanıyoruz ki bulunduğu bölgenin ruhunu ancak böyle yansıtabilirdi. Ayrıca otelin içerisinde yaklaşık olarak 1000 yıllık bir kilise de yer alıyor. Yani tam anlamıyla tarih kokan bir otel. Tabi bu doğal artılarının yanında otopark, kablosuz internet ve açık havuz özellikleri de var. Kapadokya Balayı deneyimi için hiç şüphesiz ki harika bir yer.

2) Hidden Cave

hidden cave kapadokya balayı
Göreme’de bulunan bu otel belki de hayatınızda gördüğünüz en güzel yapılardan birisi olacaktır. Başlı başına Kapadokya’nın güzelliklerinden biri olmasının yanında otelin daha bir sürü artısı da var. Örneğin konum açısından belki de en iyi otellerden birisi ve haliyle de istediğiniz yere çok kısa bir sürede gitme imkanı veriyor. Bu da tabi ki Kapadokya otelleri için en önemli etkenlerden birisi diyebiliriz. Bunların dışında 24 saat resepsiyon ve oda hizmeti, kablosuz internet hizmeti, oda içerisinde TV ve çay/kahve makinesi gibi birçok artı özelliği de var. Tüm bu özellikleri ve mekanın dekorasyon anlamındaki üstünlüğü göz önüne alındığında tercih edilmesi en mantıklı otellerden birisi diyebiliriz.

3) Kayakapı Premium Caves Cappadocia

kayakapı premium caves cappadocia kapadokya balayı

Belki de Kapadokya’nın en ünlü oteli olan Kayakapı Premium Caves konum olarak avantajlı bir bölgede yer alıyor. Haliyle birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Bunun yanında Ürgüp’de yer aldığını da söyleyelim. Ayrıca tur danışmanlığı, kablosuz internet, resepsiyon gibi birçok farklı hizmeti de veriyorlar.

4) Kapadokya Hill Hotel ve SPA

Kapadokya Hill Hotel Kapadokya Balayı

Diğer birçok otel gibi bu otelde de resepsiyon, internet, çamaşır ve oda da TV gibi ekstra özellikler bulunuyor. Bu tip özelliklerinin yanında mekanın dekorasyonu da oldukça güzel. Ayrıca her şey dahil paketler de sunabilen otellerden birisi. Tabii ki bu otelleri kişisel olarak değerlendirirken internet üzerinden aldıkları puanları ve diğer müşterilerin deneyimlerini de dikkate almak mantıklı olacaktır. Yine de Kapadokya Hill Hotel ve SPA sizi pişman etmeyecek bir otel diyebiliriz. Birçok çeşitli imkanları ve konumuyla Kapadokya turunuza renk katacaktır. Ayrıca Kapadokya’da Gezilecek Yerler ‘i araştırdıysanız bu yerlere konum olarak yakın olduğunu da göreceksiniz.