Eşsiz Bir Balayı Tatili İçin Kapadokya

Kapadokya, Türkiye’nin en romantik noktalarından biri ve bu nedenle balayı tatillerinin de gözde destinasyonları arasında ilk sıralara ismini yazdırmayı başarıyor. Yurt içi balayı tatillerinin favori mekânı Kapadokya romantik atmosferi, doğal güzelliği ve kendisine has aurası ile yeni evli çiftlere ömür boyu unutamayacakları denli harika bir kapadokya balayı tatili yaşatmayı vaat ediyor.

Aynı zamanda yeni evli çiftlerin beraber pek çok keyif verici aktivite de yapabileceği Kapadokya balayı tatilleri emin olun ki hayal edebileceğinizden çok daha dolu dolu geçiyor. Ufukta evlilik görünüyorsa ve balayı için Kapadokya’ya gitmeyi planlıyorsanız Kapadokya balayı tatili hakkında merak ettiğiniz her şey yazımızda sizi bekliyor. Evlilik teklifi yapabileceğiniz Romantik Yerler başlıklı yazımızı okuyarak romantik bölgeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kapadokya’ya Nasıl Gidilir?

Kapadokya olarak adlandırılan bölgenin büyük kısmı Nevşehir’e ilinin sınırları içinde içeriyor. İç Anadolu Bölgesi’ndeki Nevşehir’e havayolu ve karayolu ile ulaşım sağlanıyor. Eğer havayolu ile gitmeyi tercih ederseniz Nevşehir’e en yakın konumdaki havaalanı Kayseri’de. Havayolu ile Kayseri’ye gidip buradan kalkan servisler ile Nevşehir’e ulaşmanız mümkün. Karayolunu tercih ederseniz ülkemizin derhal her kentinden Nevşehir’e direkt otobüs seferleri düzenleniyor, şu demek oluyor ki otobüsle de kente kolayca ulaşabilirsiniz.

Balayına Ne zaman Gidilir?

Kapadokya’nın yurt içi balayı tatillerinin gözdesi olmasının en önemli sebeplerinden biri yılın on iki ayı süresince gidilebilmesi. Dört mevsim farklı güzellikler sunan Kapadokya’da ne vakit giderseniz gidin duygusal atmosferinde unutulmaz bir balayı geçireceğinizden en ufak bir şüpheniz olmasın. çoğu zaman yalnızca Mayıs ayında yağmurlu olan Kapadokya kış aylarındaysa karlı oluyor ve karlı havalarda Kapadokya’nın apayrı güzel ve romantik bulunduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Kapadokya Balayı Konsepti

Balayı planlarının en önemli kısımlarından biri de doğal ki, konaklama. Yeni evli çiftler için evliliklerinin ilk günlerini yaşayacakları mekân büyük önem taşıyor ve Kapadokya balayı otelleri konusunda tahmin edebileceğiniz gibi oldukça zengin alternatifler barındırıyor. Ürgüp, Göreme, Avanos benzer biçimde farklı noktalarda balayı yapabileceğiniz oteller sizi bekliyor. Kapadokya balayı konaklama alternatifleri içinde en çok tercih edilenler tabii ki, tarihi konak ve mağara oteller.

Bu oteller hem özgün dekorasyonları hem duygusal ortamları ile yeni evli çiftler için kusursuz birer alternatif. Ayrıca bölgedeki otellerin birbir çok yeni evli çiftler için bazı extra hizmetler sunuyor, örneğin balayı paketi ile spa yahut balon turu benzer biçimde farklı extra hizmetleri de alma şansına sahipsiniz. Ayrıca Kapadokya otellerinin bazılarının inanılmaz güzellikte manzarası olduğunu da ekleyelim, doğrusu balayı tatilinizi enfes manzaralı bir otelde geçirmek istiyorsanız seçiminizi buna bakılırsa yapabilirsiniz.