Düşler Diyarı Kapadokya’da Balayı Tatili

Günümüzde trend haline gelen balayı olayı evlenecek çiftler adına özellikle çok önem teşkil ediyor… Evlilik hazırlıkları yaparken çiftler birde balayı içinde bir takım araştırmalar yapıyorlar. Bizde bu bağlam da siz değerli okuyucularımıza bilgi vermek adına, son dönemlerde popüler olan Kapadokya balayı yapma konusunda bilgiler derledik…

Kapadokya’da Balayı Yapmak

Muhteşem şarapların olduğu ve gökyüzünde rengârenk balonların dans ettiği yer, Kapadokya… Yerli ve yabancı olmak üzere tüm turistlerin hayranlığını kazanan bu muhteşem yer, aynı zamanda evlenecek çiftler içinde önem taşıyor. Kapadokya’da balayı yapacak çiftleri; huzur dolu doğa yürüyüşleri, oldukça romantizm içeren balayı otelleri ve spa terapileri bekliyor.

Kapadokya turları kapsamında geziye katılmak, Türkiye’nin her yerinden mümkün diyebiliriz. Uçakla İstanbul’a mesafesi, 1 saat olan Kapadokya’nın; merkezinde Nevşehir yer alıyor. Kapadokya; Nevşehir, Kırşehir, Kayseri, Aksaray ve Niğde illerinin de bir kısmını kapsayan coğrafyayı temsil ediyor. Bölgenin ünlenmesinde ki ana nedense, doğanın sunduğu 60 milyon senelik muhteşem peri bacaları olduğunu söyleyebiliriz. Milyonlarca sene önce Erciyes,  Güllüdağ ve Hasandağı’ndan püsküren kül ve lavların oluşturduğu Kapadokya Peri Bacalarının harika görünüşü herkesi çok etkiliyor. Peri bacalarının dışında rengârenk vadiler, tepeler, yeraltı şehirleri, balonlar ve benzersiz gün batımında ki manzarasıyla da Kapadokya övgüyü çok hak ediyor.  Kapadokya’nın işte bu güzelleri, balayı çiftlerini fazlasıyla etkiliyor.

Kapadokya Balayı Otelleri

Kapadokya’da balayı yapmak aslında daha çok; benzersiz muhteşem otellerinde ya da tarihi evlerde konaklamayı temsil ediyor. Aynı zamanda süslü ve renkli balonlarla gökyüzüne çıkarak da, Kapadokya balayınızı daha güzelleştirebilirsiniz… Göreme, Avanos, Ürgüp, Uçhisar ve Ortahisar Kapadokya’da konaklanabilecek yerler çerisindedir… Kapadokya balayı otelleri bakımından oldukça zengin diyebiliriz. Kapadokya’da; büyük otellerden tutunda butik otellere ve pansiyonlara kadar pek çok balayı için konaklama yerleri kolayca bulabilirsiniz. Hatta kendi başınıza balayı geçirmek istiyorsanız çok sayıda kiralık günlük evlerde bütçenize göre bulabilirsiniz. Tüm bütçelere uygun Kapadokya’da konaklama yerleri kolaylıkla bulabilirsiniz.